جستجو
 صفحه اصلی      درباره ما        تماس با ما         ورود به سايت      
 
 
        متن خبر                               
گزارش مسابقات جام فجر

گزارشی از مسابقات بیست و سومین دوره مسابقات بین المللی فجر

 

مسابقات بین المللی فجر بمناسبت ایام مبارکه دهه فجر امسال با حضور ۱۵۶ شطرنجباز شامل ۴ استاد بزرگ ۵ استاد بین الملی و چندین بازیکن دارای عنوان های بین المللی از کشورهای آمریکا, مجارستان, گرجستان, لتونی, لاتویا, جمهوری آذربایجان, عراق و ایران از روز ۲۹ بهمن ماه در ارومیه شروع شد.

برگزاری مسابقات بر عهده رئیس پرتلاش هیئت شطرنج آذربایجان غربی آقای خلیلی و کادر پر تلاش هیئت در حال برگزاری است. سرداور مسابقات عرفان هاشمی از استان همدان می باشد و به همراه وی داروان فیده محمد کرمی, باقر ملاقربانی, محسن ورزنده امر قضاوت را عهده دار می باشند.

مسابقات در ۹ دور به روش سوییس برگزار خواهد شد.

دور اول

توقف پویا ایدانی

در صدر جدول استاد بزرگ آذری آذر میرزایف با درجه ۲۵۵۶ که از مسابقات جام خزر به این مسابقات آمده است در برابر آرش همت جو به پیروزی رسید. در روی میز ۳ استاد بزرگ پویا ایدانی قهرمان ۱۸ ساله های جهان در سال ۲۰۱۳ با درجه ۲۴۱۶ در مقابل طغرل حسن زاه به نتیجه مساوی رسید.

دور دوم

روی میز یک صاحبعلی آتانژاد در برابر آذر میرزایف کاری از پیش نبرد و شکست را پذیرا شد. عرفان سودیمالیف بر میثم خطیبی غلبه کرد و عبدالجمید روحی به استاد بزرگ ایلمار استاروتیس بازی را واگذار کرد. روی میز ۴بازی احمد عسگری زاده در برابر خواهرش مینو توجه رسانه ها را به خود جلب کرده بود که در نهایت در این بازی احمد به پیروزی رسید. روی میز ۶ بازی کسری گودرز در برابر استاد بزرگ بانوان آتوسا پورکاشیان بحث برانگیز شد و نهایتا کسری گودرز بر پورکاشیان غلبه کرد که با اعتراض ایشان رای سرداور به هیئت ژوری ارسال شد و رای هیئت ژوری به نغع کسری صادر شد و یک امتیاز کامل به نفع کسری ثبت شد. پورکاشیان که به این رای اعتراض داشت جدول را ترک نمود.

دور سوم

استاد بزرگ آذر میرزایف بر مهدی غلامی اوریمی غلبه کرد و روی میز ۲ ایلمارس استروستیس بر یاسر موحدی غلبه کرد و بهاالدین حتاموف از احمد عسگری زاده شکست را پذیرا شد. بعد از پایان دور سوم از نفرات اول تا چهارم همگی ۳ امتیازی هستند که میثم خطیبی از ایران بهترین امتیاز شکنی را دارد.

دور چهارم

استاد بین المللی گرابلیاسکاس ویرجینیوس در برابر استاد بزرگ آذری آذر میرزایف کاری پیش از نبرد و نتیجه را واگذار کرد. مرتضی عسگری که در جام خزر خوش درخشیده بود و نورم استاد بین المللی کسب کرده بود در برابر استاد بزرگ استروستیس شکست خورد, بازی عسگری زاده و مسعود مصدق پور از هیجان زیادی برخوردار بود و نهایتاً احمد در یک بازی پر از تاکتیک و زیبا توانست پیروز شود, لقمان گولیف بر علیرضا فیروزجا غلبه کرد, فیروزجا این روزها بازی های خیلی خوبی از خود به نمایش می گذارد. او هنوز نوجوان است باآینده ای روشن.

امید داریم شاهد موفقیتهای بزرگ این نوجوان مازندرانی باشیم.

دور پنجم 

تساوی روی میز ۱

دور پنجم رقابتها رأس ساعت ۹:۳۰ روز شنبه شروع شد بر روی میز یک استاد بین المللی لقمان گولیف مقابل هموطن آذری خود استاد بزرگ آذر میرزایف به تساوی ارزشمند رسید بر روی میز ۲ استاد بین المللی چیقالادزه با مهره سیاه بر ایلیار استاروستیس غلبه کرد. مرتضی دربان احمد عسگری زاده را شکست داد و پویا ایدانی بر آرین غلامی غلبه کرد در پایان دور پنجم نفرات برتر به ترتیب ذیل هستند:

 ۱- ایوری چیقالادزه گرجستان ۵ امتیاز

۲- مرتضی دربان ایران ۵ امتیاز

۳- آذر میرزایف آذربایجان ۴/۵ امتیاز

۴- لقمان گولیف آذربایجان ۴/۵ امتیاز

۵- پویا ایدانی ایران ۴/۵ امتیاز

 

 


نوشته شده توسط : مدیر خبر
زمان درج : 1393/12/03 - 12:34
تاریخ انتشار : 1393/12/03 - 12:00
تعداد بازدید : 514
يکشنبه 3 اسفند 1393

چاپ   بازگشت  

کلیه حقوق این پورتال متعلق به فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران می باشد.
طراحی و اجرا پورتال و بهینه سازی (سئو) : شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راهبر