جستجو
 صفحه اصلی      درباره ما        تماس با ما         ورود به سايت      
 
 
        متن خبر                               
جلسه سخنراني با موضوع روانشناسي در شطرنج برگزار شد.

جلسه سخنراني با موضوع روانشناسي در شطرنج ، روز پنجشنبه 92/3/9 در سالن اجتماعات فدراسيون برگزار شد(گزارش تصویری).

در ابتداي این جلسه محمد ابراهيم زاده مسول كميته پژوهش ، با تقدير از حضور آقاي دكتر كامكاري و حاضرين ، از برگزاري جلسه سخنراني با موضوع بازي جوانمردانه در آينده اي نزديك خبر داد..

در ادامه مهندس هادي كريمي _ دبير فدراسيون با تقدير از تلاش هاي اعضاي كميته پژوهش ، تقويت نگرش علمي به مسائل جامعه شطرنج كشور را نياز واقعي اين رشته اعلام نمود.

سپس دكتر كامبيز كامكاري دبير كميسيون تخصصي ورزش در نظام روانشناسي با ذكر تاريخچه اي از مقوله روانشناسي در ورزش ، تاثير عامل روانشناسي در موفقيت ورزشكاران را مهم ارزيابي نمود و با ذكر مثال هايي از ارتباط نزديك شطرنج با علم روانشناسي خبر داد.

در ادامه جلسه استاد بزرگ احسان قائم مقامي ، تجربيات شخصي خود را در زمينه اثر شطرنج در عملكرد يك شطرنجباز را تشريح نمود و پس از آن برخي سوالات طراحي شده مطرح و پاسخ هاي لازم از طرف سخنران جلسه مطرح گرديد.

مطابق نظرسنجي انجام شده ، اكثر قريب به اتفاق حاضرين درخواست تداوم اين جلسات و بويژه برگزاري جلسات تخصصي در زمينه هاي مختلف شطرنج را نمودند.

جلسه سخنراني در ساعت 14/30 به اتمام رسيد.

طبق اعلام كميته پژوهش متن كامل سخنراني جهت دسترسي و استفاده عموم در اختيار علاقمندان قرار خواهد گرفت.

لازم به ذكر است، سخنراني بعدي كميته پژوهش ،در رابطه با بازی جوانمردانه و لزوم مبارزه با پدیده مذموم تقلب خواهد بود .جهت بيان نظرات در خصوص موضوع بازي جوانمردانه و همكاري با اين كميته با ايميل كميته پژوهش به آدرس :pajoohesh@ircf.ir  تماس حاصل فرماييد.

 

 


 

 


نوشته شده توسط : مدیر خبر
زمان درج : 1392/03/13 - 11:07
تاریخ انتشار : 1392/03/13 - 12:00
تعداد بازدید : 2150
دوشنبه 13 خرداد 1392

چاپ   بازگشت  

کلیه حقوق این پورتال متعلق به فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران می باشد.
طراحی و اجرا پورتال و بهینه سازی (سئو) : شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راهبر