جستجو
 صفحه اصلی      درباره ما        تماس با ما         ورود به سايت      
 
 
        متن خبر                               
گفت و گویی کوتاه با علیرضا شفیعی؛

شفیعی: فدراسیون شطرنج در حال مذاکره برای عقد قرار داد با مربیان خارجی است

علیرضا شفیعی مسئول گروه گزینشگر تیم های ملی گفت: مسابقاتی که تیم های ملی آقایان و بانوان اعزام خواهند شد، در سال 2014 است و احتمال برگزاری بازی های تدارکاتی با کشورهای ارمنستان، فرانسه و ترکیه خواهد بود. 

علیرضا شفیعی نایب رئیس فدراسیون شطرنج، مسئول کمیته فنی و مسئول گروه گزینشگر تیم های ملی در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون شطرنج در خصوص انتخاب نهایی نفرات تیم ملی اظهار داشت: گروه گزینشگر تیم های ملی به زودی تشکیل جلسه می دهد. بر طبق آئین نامه 5 نفر اول مسابقات قهرمانی کشور به اردو دعوت می شوند.

وی افزود، طبق شیوه نامه تیم های ملی، حداکثر 2 نفر دیگر با تصمیم و انتخاب گروه گزینشگر به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد. همانطور که در شیوه نامه قید شده است، تنها قهرمان کشور عضو ثابت تیم ملی است و بر اساس مسابقات در پیش، نفرات دیگر تیم اعزامی، از اردوی تیم ملی انتخاب خواهند شد.

شفیعی در رابطه با مسابقات پیش رو بیان کرد: مسابقاتی که تیم های ملی اعزام خواهند شد همگی در سال 2014 است و این بازیکنان حداقل در 3 مسابقه ی المپیاد جهانی شطرنج، قهرمانی شهرهای جهان و قهرمانی تیمی آسیا شرکت خواهند کرد.

سوالاتی درباره برنامه های فدراسیون برای تیم ملی پرسیدیم که این گونه پاسخ گرفتیم: فدراسیون در حال مذاکره برای عقد قرار داد با مربیان خارجی است، همچنین با کشورهای فرانسه، ارمنستان و ترکیه احتمال برگزاری بازی های تدارکاتی خواهد بود که در این زمینه مذاکرات اولیه انجام گرفته است.

وی افزود، پیش از آغاز المپیاد جهانی شطرنج، اعزام بازیکنان به مسابقات آزاد نیرومند نیز در نظر گرفته شده است که البته تمامی این رویدادها از ابتدای سال 1393 صورت خواهد گرفت،  یعنی تیم ملی در سال جاری اعزام و یا برنامه ای نخواهد داشت.

 

 


نوشته شده توسط : مدیر خبر
زمان درج : 1392/09/23 - 13:48
تاریخ انتشار : 1392/09/23 - 12:00
تعداد بازدید : 1267
شنبه 23 آذر 1392

چاپ   بازگشت  

کلیه حقوق این پورتال متعلق به فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران می باشد.
طراحی و اجرا پورتال و بهینه سازی (سئو) : شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راهبر