جستجو
 صفحه اصلی      درباره ما        تماس با ما         ورود به سايت      
 
 
        متن خبر                               
اردبیل میزبان 4 رویداد بین المللی ورزشی

سرعین میزبان مسابقات بین المللی شطرنج فجر سبلان

فرماندار اردبیل گفت: با برنامه ریزیهای انجام شده اردبیل میزبان چهار رویداد ورزشی در سطح بین المللی خواهد بود


به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، جواد زنجانی فرماندار اردبیل در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: تحولات خوبی را در ماه‌های اخیر در برگزاری رویدادهای ورزشی از سوی جامعه ورزشی استان اردبیل برای میزبانی رقابت‌های بین‌المللی شاهد هستیم که این خود نقطه قوت و مطلوبی برای معرفی جاذبه‌های استان اردبیل و ظرفیت‌های نیروی انسانی و توانمندی فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی خواهد بود.
وی ادامه داد: به همت اداره کل ورز ش و جوانان و هیئت‌های ورزشی در حال رایزنی نهایی برای میزبانی چهار رویداد بین‌المللی ورزشی خواهیم بود که رهاورد آن برای استان اردبیل پرخیر و برکت خواهد بود.
فرماندار اردبیل از نهایی شدن برگزاری مسابقات والیبال آسیایی در اردبیل و قطعی شدن برگزاری مسابقات بین‌المللی شطرنج دهه فجر در سرعین خبر داد و گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با همکاری هیئت کشتی و فوتبال استان اردبیل تلاش بر این است تا میزبان مسابقات جهانی کشتی فرنگی و جام جهانی فوتسال در استان اردبیل باشیم.
زنجانی ظرفیت‌های مناسب گردشگری زمستانی را در استان اردبیل یادآور شد و افزود: ما با میزبانی چنین رویدادهای ورزشی می‌توانیم نسبت به توسعه فعالیت‌های گردشگری زمستانی و جذب گردشگران در این فصل اقدامات مناسبی را انجام دهیم.
وی خاطرنشان کرد: همه ساله در شهرستان سرعین جشنواره‌های زمستانی گردشگری برگزار می شود که امسال با برگزاری رویداد مهم بین‌المللی رشته شطرنج تقارن یافته که ظرفیتی عظیم برای معرفی جاذبه‌های گردشگری زمستانی این شهرستان محسوب می شود.

همچنین رئیس هیئت شطرنج استان اردبیل خبر داد:
سرعین میزبان مسابقات بین‌المللی شطرنج فجر سبلان
رئیس هیئت شطرنج استان اردبیل گفت: مسابقات بین‌المللی شطرنج فجر سبلان بهمن ماه امسال به میزبانی شهر توریستی سرعین برگزار می‌شود.
هوشنگ خوش‌لحن در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا اظهار کرد: این مسابقات بین‌المللی از نهم تا شانزدهم بهمن ماه و با حضور اساتید صاحب نام داخلی و خارجی رشته شطرنج برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه بیان اینکه 10 کشور تاکنون برای حضور در این رقابت‌های بین‌المللی اعلام آمادگی کرده‌اند تصریح کرد: ورزشکارانی از اسپانیا، فرانسه، اوکراین، آذربایجان، گرجستان، هند، عراق، روسیه، ترکیه و آمریکا برای شرکت در این مسابقات اعلام آمادگی کرده‌اند.
رئیس هیئت شطرنج استان اردبیل اضافه کرد: این مسابقات در دو جدول A ویِژه دارندگان ریتینگ بالای 2100 و جدول B ویژه بازیکنان ریتینگ زیر 2100 برگزار خواهد شد.
خوش‌لحن با بیان اینکه این مسابقات در مجتمع گردشگری قهوه‌سویی سرعین برگزار می‌شود گفت: تمهیدات لازم برای میزبانی شایسته این مسابقات با حضور رئیس فدراسیون، مسئولان کشوری و استانی، اساتید و شطرنج‌بازان مطرح داخلی و خارجی همچون کورنیف از اسپانیا برگزار خواهد شد.


نوشته شده توسط : کارشناس ریتینگ
زمان درج : 1395/10/20 - 08:19
تاریخ انتشار : 1395/10/20 - 12:00
تعداد بازدید : 92
دوشنبه 20 دي 1395

چاپ   بازگشت  

کلیه حقوق این پورتال متعلق به فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران می باشد.
طراحی و اجرا پورتال و بهینه سازی (سئو) : شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات راهبر