خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۰۹ بهمن ۱۳۸۹

احسان قائم مقامی قهرمان حال حاضر کشورمان در ایام ا.. دهه فجر به دنبال ثبت یک رکورد تاریخی است. او 19 بهمن ماه در یک مسابقه همزمان با 604 نفر دیدار خواهد کرد!

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، قائم مقامی در تلاش برای به ثبت رساندن یک رکورد جدید در انجام مسابقه همزمان (سیمولتانه) با 604 شطرنجباز رو به رو خواهد شد!  این مسابقه که 19 بهمن ماه توسط فدراسیون شطرنج و با حمایت مالی بانک انصار بزرگترین بانک خصوصی کشور برگزار خواهد شد، تلاشی عظیم برای شکست رکوردی به ظاهر دست نیافتنی است که هم اینک در اختیار استاد بزرگ آلیک گرشون با 523 نفر است. پیش از آن استاد بزرگ مرتضی محجوب این رکورد را با نبردی همزمان در برابر 500 نفر به نام خود ثبت کرده بود. اطلاعات بیشتر در مورد محل، نحوه ثبت نام و جزئیات برگزاری مسابقه به زودی در سایت فدراسیون شطرنج اعلام خواهد شد.