خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۰۹ بهمن ۱۳۸۹

احسان قائم مقامی قهرمان حال حاضر کشورمان در ایام ا.. دهه فجر به دنبال ثبت یک رکورد تاریخی است. او 19 بهمن ماه در یک مسابقه همزمان با 604 نفر دیدار خواهد کرد!

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، قائم مقامی در تلاش برای به ثبت رساندن یک رکورد جدید در انجام مسابقه همزمان (سیمولتانه) با 604 شطرنجباز رو به رو خواهد شد!  این مسابقه که 19 بهمن ماه توسط فدراسیون شطرنج و با حمایت مالی بانک انصار بزرگترین بانک خصوصی کشور برگزار خواهد شد، تلاشی عظیم برای شکست رکوردی به ظاهر دست نیافتنی است که هم اینک در اختیار استاد بزرگ آلیک گرشون با 523 نفر است. پیش از آن استاد بزرگ مرتضی محجوب این رکورد را با نبردی همزمان در برابر 500 نفر به نام خود ثبت کرده بود. اطلاعات بیشتر در مورد محل، نحوه ثبت نام و جزئیات برگزاری مسابقه به زودی در سایت فدراسیون شطرنج اعلام خواهد شد.