تجدید میثاق جامعه ورزش و جوانان کشور با آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران

۱۷ بهمن ۱۳۹۶

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان، دکتر رضا صالحی امیری رییس کمیته ملی المپیک، معاونین وزارت ورزش و جوانان، جمعی از روسای فدراسیون‌ها و تعدادی زیادی از ورزشکاران دیروز با حضور در مرقد مطهر امام راحل در ایام دهه مبارک فجر بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی (ره) تجدید پیمان کردند.

دکتر سلطانی ‌فر در ایرن مراسم با اشاره به اهمیت و جایگاه انقلاب اسلامی در کشور اظهار داشت: امروز جامعه ورزش کشور در این مکان حاضر شدند تا با آرمان‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی، شهدای انقلاب و همچنین مقام معظم رهبری و راهی که ایشان برای ما ترسیم کرده اند بار دیگر تجدید میثاق کنند و همچون 39 سال گذشته اعلام آمادگی کنند که با جوش و خروش و اقتدار از حیثیت نظام در سال‌های آینده دفاع خواهند کرد.
وی افزود: افراد زیادی در این سال‌ها با حضور خودشان در صحنه‌‌های مختلف برای این انقلاب زحمت کشیدند. چه کسانی که در روزهای انقلاب زحمت کشیدند و چه کسانی که در هشت سال دفاع مقدس جانفشانی کردند و آنهایی که در دوران سازندگی قدم‌هایی را برداشتند و در همه روزهای حساس در کنار نظام بودند در تحقق آرمان‌های انقلاب تاثیرگذار بوده‌اند و با زحمات خود یک دوره طلایی را در این 39 سال گذشته به ارمغان گذاشتند. مطمئنا نسل‌های آینده با عزت و افتخار به این دوره نگاه و تحلیل می‌کنند. علیرغم همه تهدیدها، فشارها و کمبودها ما موفق شدیم توانستیم این نظام را حفظ کنیم و تحویل جامعه آینده بدهیم.
وزیر ورزش و جوانان درخصوص دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه ورزش خاطرنشان ساخت: خوشبختانه کارنامه جمهوری اسلامی ایران در بحث ورزش بسیار روشن و قابل ارائه و درخشان است. ما چه در بخش ورزش قهرمانی و چه در بخش ورزش همگانی و چه در بخش ایجاد زیرساخت‌ها و ایجاد امکانات برای نقاط مختلف کشور کارنامه روشنی داریم. ما حداقل 6 یا 7 برابر آن چیزی که در گذشته ایجاد شده بود توانستیم در کشور فضاهای ورزشی ایجاد کنیم و مهم این است که توانستیم این فضاهای ورزشی را به رویکرد عدالت محورانه نظام در نقاط مختلف کشور به وجود بیاوریم و در اختیار مردم بگذاریم.
وی ادامه داد: سعی این نظام براین بود که موجبات رضایت مردم فراهم شود. اگر در قبل از انقلاب اسلامی در یکی دو نقطه امکانات محدودی را داشتیم ولی بعد از انقلاب اسلامی فضاهای ورزشی و امکانات ما حتی در دورافتاده ترین روستاها نیز با گسترش خوبی همراه بوده است. از جهت مدال‌آوری در بخش ورزش قهرمانی نیز کارنامه ما درخشان است. در مهم‌ترین آوردگاه ورزشی جهان که هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود در المپیک‌ها مجموعا در 16 دوره‌ای که حضور داشتیم 18 مدال طلا را کسب کردیم که چهار مدال برای قبل از انقلاب بوده و چهارده مدال را بعد از انقلاب توانستیم کسب کنیم.
سلطانی‌فر تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که سکوهای بهتر و مدال‌های بیشتر و خوشرنگ‌تری را نیز در بازی‌های آسیایی جاکارتا و المپیک 2020 به دست بیاوریم و در رشته‌های جدید مدال‌آوری کنیم. در بخش ورزش همگانی نیز با توجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری و رییس جمهور داشتند براین باور هستیم برای سلامت جامعه چه از نظر روحی و چه از نظر جسمی باید قدم‌های محکم‌تری را برداریم و روز به روز زمینه‌های بیشتری برای گرایش مردم به سمت ورزش همگانی فراهم خواهیم کرد