خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، فیروزجا با 20 پله صعود در رده 56 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، مقصودلو رده 76 جهان را به خود اختصاص داد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 19 جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۸ دی ۱۳۹۷

تقدیر دکتر داورزنی از اقدام جوانمردانه آرین غلامی

معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از عملکرد و رفتار جوانمردانه آرین غلامی در مسابقات بین المللی ریلتون سوئد تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، صبح امروز آرین غلامی به همراه مهندس مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج در وزارت ورزش و جوانان حاضر شد و با دکتر محمدرضا داورزنی دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش از عملکرد و اقدام جوانمردانه آرین غلامی در مسابقات شطرنج بین المللی ریلتون سوئد تقدیر و تشکر کرد. در این دیدار دکتر احمدی سرپرست معاونت فرهنگی و همگانی وزارت ورزش نیز حضور داشت.

غلامی دور هفتم بخش برق آسای این مسابقات به حریفی از رژیم اشغالگر قدس برخورد ولی حاضر به مسابقه با او نشد تا از سکوی اولی باز ماند.

اگرچه انصراف از رویارویی با نماینده رژیم صهیونیستی، آرین را از سکوی قهرمانی و پاداش دلاری مناسب دور کرد ولی شطرنج باز ایرانی در اقدامی جوانمردانه دفاع از مردم مظلوم فلسطین را به قهرمانی ترجیح داد.