خبر فوری: برای اولین بار در تاریخ شطرنج ایران؛ چهار شطرنج باز کشورمان ریتینگ بالای 2600 را کسب کردند انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " برای نخستین بار در تاریخ ، شطرنج ایران دارای دو بازیکن به نام های پرهام مقصودلو و علیرضا فیروزجا در جمع 100 شطرنج باز برتر جهان شد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 15 و مقصودلو در رتبه 67 جهان انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۱۵ بهمن ۱۳۹۷

بیست و هفتمین دوره مسابقات شطرنج بین‌المللی آزاد جام فجر از فردا آغاز می شود

بیست و هفتمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی آزاد جام فجر (گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب) از بعدازظهر فردا آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، بیست و هفتمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی آزاد جام فجر (گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب) از فردا در محل فدراسیون شطرنج آغاز می شود. جوایز نقدی در نظر گرفته شده برای این رقابت ها، 2 میلیارد ریال است.

در این دوره از مسابقات بیش از 800 شطرنج باز ایرانی و خارجی در سه جدول (اساتید، آزاد و نوجوانان ) به رقابت با یکدیگر می پردازند.

اهمیت این رقابت ها مسئولان فدراسیون شطرنج را بر آن داشت تا از رئیس فدراسیون جهانی ، آرکادای دورکوویچ برای حضور در تهران و تماشای این رقابت ها دعوت به عمل آورد.