خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، فیروزجا با 20 پله صعود در رده 56 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، مقصودلو رده 76 جهان را به خود اختصاص داد اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 19 جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۳ اسفند ۱۳۹۷

نکات جالب از دور پایانی مسابقات قهرمانی تیمی جهان/ تقابل ایران با آمریکایی که الشن مرادی را روی نیمکت دارد

تیم ملی ایران امروز در دور نهم (پایانی) مسابقات قهرمانی تیمی جهان مقابل آمریکا قرار می گیرد. این تقابل در شرایطی است که مربیگری تیم ملی آمریکا با استاد بزرگ ایرانی الشن مرادی است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور نهم (پایانی) مسابقات قهرمانی تیمی جهان امروز پنجشنبه 23 اسفندماه از ساعت 9:30 آغاز می شود و تیم ملی شطرنج کشورمان مقابل تیم ملی آمریکا قرار می گیرد.

از آنجا که هم اکنون تیم آمریکا در رده پنجم و تیم ایران در رده ششم جدول رده بندی قرار دارد، در صورت برتری تیم ایران مقابل آمریکا ، ملی پوشان کشورمان می توانند در جدول رده بندی صعود داشته باشند.

تیم آمریکا هم اکنون 9 امتیاز و تیم ایران 8 امتیاز دارد و از آنجا که پیروزی در مسابقات تیمی دو امتیاز دارد، تیم ایران در صورت پیروزی 10 امتیازه خواهد شد و بالاتر از آمریکا قرار می گیرد.

تیم ملی آمریکا در سال 2016 به مقام قهرمانی المپیاد جهانی و در سال 2018 به مقام سوم جهان دست یافته است.

از نکات جالب در تقابل تیم های ایران و آمریکا این نکته است که مربیگری تیم ملی آمریکا با استاد بزرگ ایرانی الشن مرادی سومین استاد بزرگ ایران و قهرمان سابق کشور خودمان است.

تیم ملی ایران امروز با ترکیب مقصودلو، ایدنی، طباطبایی و فیروزجا به مصاف آمریکا خواهد رفت.