خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۳ شهريور ۱۳۹۸

رقابت 440 شطرنجباز در رقابت های بین المللی ابن سینا همدان

مصدق پور قهرمان بخش برق آسا شد

مسعود مصدق پور عنوان قهرمانی بخش برق آسای شطرنج بین المللی ابن سینا همدان را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، رقابت های بخش برق آسای شطرنج بین المللی ابن سینا همدان به پایان رسید و مسعود مصدق پور با کسب 9.5 امتیاز از 11 بازی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد. بعد از مصدق پور، تورنیکه سانیکیدزه از گرجستان و بردیا دانشور با 9 امتیاز در رده های دوم و سوم ایستادند.

در این مسابقات وصال حامدی نیا عنوان بهترین بازیکن بانوان را کسب کرد و همچنین متین غفاری فر، نیکتا نادر نیا، امیر حسام جلالوند و آرمین صمیمی به ترتیب عنوان بهترین بازیکنان با ریتینگ کمتر از 2000، 1800، 1600 و 1400 را کسب کردند.

در شانزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی ابن سینا همدان 440 بازیکن از 6 کشور ایران ، ارمنستان، آذربایجان، گرجستان، عراق و قزاقستان در سه جدول به رقابت با یکدیگر می پردازند. در بخش اساتید این مسابقات 77 بازیکن حضور دارند.

رقابت های بخش کلاسیک از 21 تا 28 شهریور ماه برگزار می شود. مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این رقابت ها 700 میلیون ریال است.