خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۴ شهريور ۱۳۹۸

تقابل احتمال طباطبایی با آنیش گیری هلندی در جام جهانی

لیرن چینی یا مووسیان ارمنی؛ کدام شطرنجباز حریف فیروزجا می شود؟!

حریف علیرضا فیروزجا در مرحله سوم جام جهانی شطرنج، امروز از بین لیرن چینی و مووسیان ارمنی انتخاب می شود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دیدارهای تکمیلی مرحله دوم رقابت های جام جهانی شطرنج امروز برگزار می شود تا چهره 32 بازیکن راه یافته به مرحله سوم مشخص شود.

در یکی از مسابقات امروز دینگ لیرن چینی برابر سرگئی مووسیان از ارمنستان قرار می گیرد تا برنده آنها در مرحله بعدی رو در روی علیرضا فیروزجا بایستد. این دو شطرنجباز هر کدام در مرحله دوم به یک پیروزی رسیدند.

چندی قبل در مسابقات برق آسای تورنمنت بزرگ شطرنج جهان(مرحله سنت لوئیس) دینگ لیرن چینی عنوان سوم را بدست آورد.

در یکی دیگر از دیدارهای تکمیلی مرحله دوم محمدامین طباطبایی برابر جفری شیونگ از آمریکا قرار می گیرد. طباطبایی در صورت پیروزی در این مسابقه برابر برنده دیدار آنیش گیری هلندی و یوگنی نایجر روس قرار می گیرد.

دهمین دوره رقابت های جام جهانی در خانتی مانسیسک روسیه برگزار می شود و مجموع جوایز در نظر گرفته شده برای این مسابقات یک میلیون و ششصد هزار دلار است.

طبق اعلام فیده دو فینالیست رقابت های جام جهانی ، سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان را کسب خواهند کرد. مگنوس کارلسن که قهرمان حال حاضر جهان است و به طور اتوماتیک در رقابت های قهرمانی جهان حضور خواهد داشت.کاروآنای آمریکایی نیز پیش از این سهمیه حضور در رقابت های قهرمانی جهان را کسب کرده است.