خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۸ آبان ۱۳۹۸

برتری در دور نهم

ششمین پیروزی علی نسب در مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان

علی نسب نماینده شطرنج ایران در مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان به ششمین پیروزی اش دست یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دور نهم مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان (زیر 20 سال) در کشور هند برگزار شد و نمایندگان ایران برابر حریفان خود به یک پیروزی و یک تساوی رسیدند.

شب گذشته مبینا علی نسب(2239) برابر حریف بلغارستانی با ریتینگ 2318 به پیروزی رسید و محمدامین طباطبایی (2642) برابر بازیکنی از ایتالیا با ریتینگ 2401 به تساوی رضایت داد.

با نتایج دور نهم علی نسب با 6 پیروزی ، 3 تساوی و 7.5 امتیاز در رده دوم باقی ماند و طباطبایی با 2 برد، 6 تساوی ، یک باخت و 5 امتیاز در رده سی و چهارم قرار گرفت.

مسابقات قهرمانی شطرنج جوانان جهان (زیر 20 سال) در 11 دور تا سوم آبان ماه در کشور هند برگزار می شود. در این رقابت ها 189 بازیکن دختر و پسر به رقابت با یکدیگر می پردازند.