خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۰۸ آبان ۱۳۹۸

المپیاد شطرنج زیر 16 سال جهان

عراقی ها حاضر به رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس نشدند

در دور نخست المپیاد شطرنج زیر 16 سال جهان تیم عراق حاضر به رویارویی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس نشد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، دورنخست المپیاد شطرنج زیر 16 سال جهان روز گذشته در کشور ترکیه برگزار شد تا 48 تیم حاضر در این مسابقات، رقابت های خود را آغاز کنند. از جمله نتایج مهم این دور می توان به شکست روسیه مقابل ترکمنستان و برتری چین و آمریکا اشاره کرد.

اما مهمترین اتفاق دور نخست عدم رویارویی شطرنج بازان عراقی با نمایندگان رژیم اشغالگر قدس بود. طبق قرعه دور نخست شطرنج بازان عراقی باید به مصاف نمایندگان رژیم صهیونیستی می رفتند اما آنها سر میز حاضر نشدند تا این مسابقه برگزار نشود.

المپیاد شطرنج زیر 16 سال جهان با حضور 48 تیم از 37 کشور جهان در ترکیه برگزار می شود. قرار بود ایران نیز یکی از کشورهای حاضر در المپیاد باشد اما یک هفته پیش از شروع رقابت ها انصرافش را اعلام کرد.