خبر فوری: در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، علیرضا فیروزجا با 9 پله صعود در رده 28 جهان ایستاد انتخاب " مهندس محمد جعفر کامبوزیا " به عنوان نایب رئیس افتخاری فدراسیون جهانی شطرنج " فیده " اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت شطرنج در بازیهای آسیایی سال 2022 چین حضور خواهد داشت

جزئیات خبر

۲۲ اسفند ۱۳۹۸

طی نامه‌ای به کشورهای قاره کهن ابلاغ شد؛

رویدادهای شطرنج قاره آسیا به تعویق افتاد

فدراسیون شطرنج آسیا طی نامه‌ای، تمامی رویدادهای این رشته در آسیا را به تعویق انداخت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در متن این نامه آمده است:

فدراسیون شطرنج آسیا به دقت در حال نظارت به روند فراگیری ویرویس کووید 19 و مشاوره با سازمان های مرتبط و فدراسیون های شطرنج کشورهای آسیایی می باشد.ویروس جدید کرونا به 116 هزار نفر در سراسر جهان سرایت کرده و باعث مرگ 4088 نفر تا به امروز شده است.

سلامت بازیکنان و افراد مرتبط با شطرنج اولویت اول ماست.

بنابراین، فدراسیون شطرنج آسیا طی تصمیمی پیشگیرانه، تمامی مسابقات آسیایی تا پایان ماه جون (10 تیر 1399) را به تعویق می اندازد.

در راستای این تصمیم، مسابقه قهرمانی آماتورهای آسیا که پیش از این برای برگزاری در ماه اپریل(فروردین 1399)در مسقط عمان برنامه ریزی شده بود به علت قوه قاهره تا اطلاعیه های بعدی تا پس از ماه جون به تعویق می‌افتد.

فدراسیون شطرنج آسیا همچنین اعلام کرد که تمامی سمینارهای داوری و مربیگری در صورت فراهم بودن امکانات به صورت آنلاین در جهت جلوگیری از اجتماع عمومی و انتشار ویروس کرونا برگزار خواهند شد.

فدراسیون شطرنج‌آسیا همبستگی خود با تمامی کشورهایی که تحت تاثیر این ویروس قرار گرفتند را اعلام می دارد و خود را ملزم به کمک به تمامی فدراسیون ها می داند.

هشام الطاهر ، دبیر کل فدراسیون آسیا