خبر فوری: اعلام تازه ترین رده بندی فدراسیون جهانی شطرنج؛ خادم الشریعه در جایگاه 14 بانوان جهان قرار گرفت انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد

جزئیات خبر

۲۵ آبان ۱۳۹۹

نفر نخست ریتینگ شطرنج زنان ایران گفت: مساله مهاجرت من از ایران شایعه بود و تنها به خاطر برخی از رفتارهای مدیران پیشین از تیم ملی خداحافظی کردم.

خادم‌الشریعه: مهاجرتم از ایران شایعه بود

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج و به نقل از خبرگزاری ایرنا، در تازه‌ترین رده‌بندی فدراسیون جهانی شطرنج (فیده) «سارا خادم‌الشریعه» از ایران ‌با ریتینگ 2494 به همراه یک شطرنج باز روسی در جایگاه چهاردهم زنان جهان قرار گرفت. این افتخار در حالیکسب شد که سال گذشته برخی از رسانه‌ها از احتمال مهاجرت این شطرنج‌باز از ایران خبر دادند.

نفر نخست شطرنج زنان ایران روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ضمن تکذیب این ادعا اظهار داشت:‌ تمام شایعات مربوط به رفتنم از ایران غلط است. سال گذشته پس از مسابقات جهانی روسیه از تیم ملی خداحافظی کردم اما خداحافظی‌ام به خاطر مشکلی بود که با مدیریت پیشین داشتم و با رفتن آنان، دوباره با افتخار در خدمت تیم ملی ایران هستم و منتظرم تا با شروع مسابقات، بار دیگر در میز مسابقه حاضر شوم.

وی با اشاره به ریتینگ جدید خود اظهار داشت: به صورت مشترک در جایگاه چهاردهم زنان جهان قرار گرفتم و این بهترین ریتینگ من است اما سقف آرزوهایم نیست بلکه به دنبال آن هستم که در جمع 10 نفر برتر قرار گیرم. البته در این راه هم نیاز به تلاش بیشتر دارم و هم باید از دانش مربیان روز دنیا بهره گیرم. امیدوارم وزارت ورزش و جوانان به همراه فدراسیون شطرنج بتوانند این مهم را محقق کنند.

این ملی‌پوش شطرنج همچنین گذری بر انتخابات فدراسیون شطرنج زد و گفت: لیگ و انتخابات فدراسیون تحت تاثیر شیوع ویروس کرونا قرار گرفته و فعلا مدیریت آن بلاتکلیف است. امیدوارم هر چه زودتر انتخابات برگزار شود تا شاهد ثبات در راس فدراسیون باشیم. البته در این مدت «فرهاد نیکوخصال» به عنوان سرپرست زحمات زیادی کشید و کارهای فدراسیون را به نحو احسن انجام داد.

نفر نخست ریتینگ زنان ایران با اشاره به بدقولی‌های برخی از باشگاه‌های ایران تصریح کرد: گلایه زیادی از شیوه برخورد باشگاه‌ها با ورزشکاران دارم. متاسفانه برخی از این باشگاه‌ها به وعده خود عمل نکردند و من نیز به این خاطر رغبتی برای حضور در لیگ ایران ندارم. امیدوارم آنان نیز تغییر نگرش دهند تا بتوانیم در مسابقات لیگ برتر شطرنج شرکت کنیم.

دارنده مدال نقره مسابقات جهانی روسیه در پایان گفت: من 2 سال پیش در مسابقات سریع و برق آسای روسیه 2 مدال نقره و یک طلا کسب کردم که یک نتیجه بی‌نظیر و فوق‌العاده به شمار می رفت. امسال نیز قرار بود در این مسابقات شرکت کنم که برگزاری آن به خاطر شیوع و فراگیری ویروس کرونا به تعویق افتاد.