خبر فوری: انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد

جزئیات خبر

۲۵ فروردين ۱۴۰۰

دکتر علی نژاد: بازگشت شطرنج بعد از 12 سال به بازیهای آسیایی امیدبخش است

بازگشت شطرنج بعد از 12 سال به بازیهای آسیایی

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه پنجاه و چهارمین دوره مسابقات شطرنج قهرمانی کشور با اشاره به حضور مجدد رشته شطرنج بعد از 12 سال به بازیهای آسیایی 2022 هانگژو چین گفت: این خبر امیدبخشی است، چرا که با توجه به پتانسیل بالای شطرنج ایران می توانیم شاهد موفقیت نمایندگان شایسته کشورمان در این رویداد مهم باشیم.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، در این مراسم که شب گذشته در سالن مسابقات فدراسیون شطرنج برگزار شد، دکتر مهدی علی نژاد ابراز امیدواری کرد فضای آرامشی که در یکسال اخیر بر این رشته حاکم شده، در آینده نیز تداوم داشته باشد. وی افزود: شطرنج ورزش زیبایی است و این زیبایی با همدلی و اتحاد خانواده شطرنج زیباتر می شود.

دکتر علی نژاد اظهار داشت: مشکلاتی در سطح بین المللی برای شطرنج ایران بوجود آمد که تا مرز تعلیق هم پیش رفتیم، اما وزارت ورزش و جوانان پای کار ایستاد و تدابیر خوبی بخرج داد تا شطرنج ایران این شرایط سخت را با موفقیت پشت سر بگذراند. وزارت امور خارجه هم انصافا در این گذر دشوار به کمک آمد و کنارمان بود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص مجمع انتخاباتی فدراسیون شطرنج گفت: اگر شرایط کرونا اجازه دهد، مجمع فدراسیون بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می شود و من امیدوارم هر کسی رای مجمع را بدست آورد و به ریاست رسید بتواند این آرامش فعلی را حفظ کند و هدفش موفقیت شطرنج در سطوح داخلی و بین المللی در سایه اتحاد و همدلی اعضای این خانواده فرهیخته باشد.