خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۰۷ فروردين ۱۴۰۱

استاد بزرگ پوریا درینی قهرمان جام بلیتس خاوران شد

استاد بزرگ پوریا درینی قهرمان جام بلیتس خاوران شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، مسابقه بلیتس بین المللی جام خاوران با حضور 188 بازیکن از 4 کشور ایران،عراق،افغانستان و دانمارک در تاریخ 6 فروردین ماه 1400 در 11دور به روش سوئیسی برگزار گردید.

در پایان استاد بزرگ پوریا درینی از استان کرمان موفق شد با 10٫5 امتیاز بدون شکست در جایگاه نخست این رقابت ها را از آن خود کند.

باراد یگانگی از رشت با 9٫5 امتیاز در جایگاه دوم این رقابت قرار گرفت. امیر رضا خراسانی از سمنان با 9 امتیاز مقام سوم این مسابقه را از آن خود کرد.

سایر نفرات برتر طبق آیین نامه در صبح روز 7 فرورودین ماه مورد تشویق و کارت هدیه خود را از ریاست هیات شطرنج دریافت نمودند.

مقام چهارم :امید خالدی

مقام پنجم :طاها گلشنی

مقام ششم :محمد متین شمس

مقام هفتم :آروین عادلی

مقام هشتم :رسول وزیری

مقام نهم :مهرداد صداقتی

بانوان برتر :به ترتیب سحر معصومی ،سیده ملیحه احمدی و وصال حامدی نیا

نوجوانان برتر زیر 8-12-16 سال دختران: به ترتیب مهرسا صحرانورد ، آدرینا ایمانی و نازنین فاطمه عصار زاده

نوجوانان برتر 8-12-16 سال پسران:به ترتیب کوروش بلند نظر،سروش عابدی،عرفان احمدی

نوجوانان برتر زیر 16 سال خ جنوبی :محمد پویا حسن پور،علی چوپانی و مهتاب وطنی مقدم

بازیکن برتر بدون ریتینگ : محمد قیاس خطیبی از افغانستان

نوجوان برتر بیرجندی:البرز قیاسی

پیشکسوتان برتر بالای 50 سال :به ترتیب محمد صادق محمودی و شاهین مهندسی