خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱

سومین نشست کمیسیون برنامه ریزی و توسعه شطرنج در بانکوک

سومین نشست کمیسیون برنامه ریزی و توسعه شطرنج در بانکوک

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، سومین نشست قاره‌ای در شهر بانکوک با حضور 16 نماینده از فدراسیون‌های مختلف قاره آسیا از دیروز 14 اردیبهشت آغاز گردید.

شادی پریدر به عنوان نماینده فدراسیون شطرنج ایران در این نشست حضور دارد.

این جلسه به ریاست آرکادی دوروکویچ، رئیس فدراسیون جهانی شطرنج برگزار گردید.

اولین و دومین نشست این کمیسیون پیش‌تر در مکزیکو سیتی در تاریخ 17 فوریه و آفریقا کامپالا، در تاریخ 22 فوریه برگزار شده بود.

این جلسات اهداف متعددی را دنبال می‌کند، که از مهم ترین این اهداف معرفی برنامه های توسعه‌ِای و اجتماعی فیده می باشد. به عنوان مثال، در این نشست در بانکوک نایب رئیس فیده آناستازیا سوروکینا برنامه موفق "شطرنج بی نهایت" را برای کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم ارائه کرد.

همچنین در این سلسله نشست ها نیازها و چالش‌های فدراسیون‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت.

این نشست‌ها نقش مهمی برای تبادل تجربیات بین نمایندگان فدراسیون‌ها و افزایش موثر سطح همکاری بین آنها ، هم بستگی و تعامل را در بر خواهد داشت و بعد از این گردهمایی پروژه های مهمی آغاز به کار خواهند کرد.