خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۲۶ شهريور ۱۴۰۲

جهاد ورزشی ادامه دارد؛

کهگیلویه و بویر احمد مقصد استاد بین المللی شطرنج ایران/ یاسوج میزبان موسویان

به گزارش روابط عمومی، در ادامه برگزاری اردوهای جهادی، آموزشی فدراسیون شطرنج استاد بین المللی سید حامد موسویان به کهگیلویه و بویر احمد سفر می کند.

استاد بین المللی شطرنج ایران، این اردوی جهادی، آموزشی را از چهارشنبه 12 تا شنبه 15 مهرماه 1402 در یاسوج برگزار خواهد کرد و به علاقه مندان شطرنج، این رشته را می‌آموزد.

از مهم‌ترین اقدامات در دستور کار این اردوی جهادی می توان به تخصیص صفحه و مهره های شطرنج از سوی فدراسیون برای توزیع رایگان در مناطق محروم و حاشیه ای این استان اشاره کرد.

فدراسیون شطرنج جمهوری اسلامی ایران طبق برنامه ریزی های انجام شده بر اساس درخواست های هیات های استانی به ویژه مناطق محروم بر اساس امکان سنجی و نیازسنجی توسط فدراسیون با همکاری اساتید بزرگ، بین المللی و مربیان ارشد که تعداد بسیاری از آنان آمادگی خود را برای مشارکت در قالب اردوهای جهادی اعلام نموده اند در راستای مردمی سازی خدمات و حمایت از اقشار جامعه برای ایجاد شور و نشاط اجتماعی و امیدآفرینی اینگونه برنامه ها را در دستور کار قرار داده است.

پیش از این اساتید بزرگ امیررضا پوررمضانعلی و مسعود مصدق پور با سفر به استان های سیستان و بلوچستان و کرمانشاه چند دوره از اردوهای جهادی، آموزشی فدراسیون شطرنج را برگزار کردند.