خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۱۳ آبان ۱۴۰۲

پیام سرپرست فدراسیون شطرنج؛

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز گرامی باد

به گزارش روابط عمومی، دکتر شهرام عظیمی سرپرست فدراسیون شطرنج با صدور پیامی، 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز را گرامی داشت.

متن پیام سرپرست فدراسیون شطرنج به شرح ذیل است.

13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش آموز، روز سرافرازی ملت شریف و غیرتمند ایران اسلامی است.

سیزده آبان یادآور حماسه ملت ستمدیده ایران است، روزی که غنچه های انقلاب اسلامی شکفته شد. طراوت و زیبائی یافت. روزی که استعمارگران را مایوس ساخت و درسی به آنان آموخت که توان فراگرفتن آن را در هیچ مکتبی نداشتند. سیزده آبان روزی بود که مستکبران لرزه بر اندام خود احساس می کنند؛ آری در آن روز جرقه ای زده شد که طولی نکشید که به شعله های سوزان مبدل گشت و می رود که ظلمت کفر را از سراسر عالم بزداید.

این روز از تبعید حضرت امام خمینی (ره) در سال 1343 تا کشتار دانش‌آموزان در سال 1357 و تسخیر لانه جاسوسی در سال 1358 به دست دانشجویان پیرو خط امام راحل اهمیت پیدا کرد و باعث شد 13 آبان در تاریخ ایران اسلامی روزی مهم و جاودانه شود.

پاسداشت این روز باعظمت، یکی از وظایف نسل جوان امروز و آینده است تا قدرت و عظمتی را که در سایه اسلام‌ناب محمدی (ص)، وحدت و مجاهدت رزمندگان همچون طلایه دار جبهه مقاومت، سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز به دست آمده، حفظ نمایند.

جوانان و نوجوانان کشور اسلامی ایران در این روز تعالیم اسلامی، بلوغ فکری و عقیدتی خود را وارد جریان انقلاب اسلامی کردند و اکنون نیز بصیرت و آگاهی و آزادی خواهی و ایستادگی در برابر زور و ظلم توسط این جوانان و نوجوانان خار چشم دشمنان شده است.

بدینوسیله برخود لازم می دانم یوم الله 13 آبان را گرامی داشته و این روز را به تمامی ملت آزادی خواه ایران و جهان به ویژه نسل نوجوان و جوان تبریک و تهنیت عرض نمایم.