خبر فوری: غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد در تازه ترین رده بندی فداسیون جهانی شطرنج، پرهام مقصودلو با صعود چشمگیر 29 پله ای در رده های و پنجاه و یکم قرار گرفت

جزئیات خبر

۲۶ فروردين ۱۴۰۳

رقابت تنگاتنگ میان تیم‌های نیمه بالایی جدول رده‌بندی؛

صدرنشینی نفت تهران تا پایان دور ششم لیگ برتر شطرنج کشور

تیم شطرنج نفت تهران (تهرانسر) با کسب 10 امتیاز تیمی تا پایان دور ششم بیستمین دوره از مسابقات لیگ برتر شطرنج آقایان ایران یادواره شهید آرمان علی وردی صدرنشین است.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، بیستمین دوره از مسابقات لیگ برتر شطرنج آقایان ایران از 23 فروردین‌ماه با حضور 9 تیم از 6 استان در محل سالن مسابقات نوین فدراسیون شطرنج با سرداوری کاوه هنری داور بین‌المللی، جانشین سرداوری داوران بین‌المللی آرمان علیپور و شیرین مرادی و مسئول پخش زنده امیر افتخاری داور ملی در حال برگزاری است.

تیم نفت تهران با 10 امتیاز تیمی و تیم‌های قهرمان گیلان، پیکار افکار و پیشگام نوین تهران به ترتیب با کسب 7 امتیاز و پوئن‌شکنی بهتر نسبت به یک‌دیگر رده‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص داده‌اند.

تیم‌های شهرداری کرمانشاه با 5 امتیاز، فیل خوب با 5 امتیاز، نخبگان با 4 امتیاز، پیشگام نوین رایمند شهررضا با 2 امتیاز و افلاک لرستان با 1 امتیاز به ترتیب جایگاه‌های پنجم تا نهم جدول رده‌بندی لیگ برتر شطرنج کشور را ازآن خود کرده‌اند.

تنها سه دور دیگر تا پایان مسابقات استاندارد لیگ برتر شطرنج آقایان ایران باقی مانده است و رقابت در نیمه بالایی جدول برای کسب عناوین برتر به اوج خود رسیده است و باشگاه نفت تهران با 3 امتیاز اختلاف نسبت به سایر رقبا در وضعیت نسبتاً بهتری قرار گرفته و تا به اینجای کار بیشترین شانس را برای تصاحب عنوان قهرمانی دارد.

جدول رده‌بندی لیگ برتر

https://chess-results.com/tnr922064.aspx?lan=1&art=0

لینک پخش زنده

https://lichess.org/broadcast/20thiranchess-superleaguemen/round-1/czU9EqBu/0OFubRnt