خبر فوری: انتخاب مهندس "پهلوان زاده" به عنوان عضو ارشد و دبیر کمیته قوانین فدراسیون جهانی شطرنج غول‌کشی بانوان شطرنج‌باز/ باخت تیم اول مسابقات مقابل ایران اسامی قبول شدگان دوره مربیگری درجه سه البرز استاد "اردشیرپور" از شطرنج‌بازان و مربیان خوش سابقه کشورمان درگذشت. دختران دعوت شده به اردوی رده‌های سنی 8 تا 12 سال اعلام شد برگزاری دوره مربیگری توسط استاد بزرگ مرتضی محجوب تمجید فدراسیون جهانی از عملکرد خادم‌الشریعه پوررمضانعلی: عملکرد خادم‌الشریعه در المپیاد جهانی فیده فوق‌العاده بود برد مقصودلو مقابل قهرمان سابق جهان/ ایران در جدول رده‌بندی دو پله صعود کرد خراسان رضوی قهرمان شد/ البرز در جایگاه دوم ایستاد

آخرین اخبار و رویدادها

ژنراتور اهدایی پس گرفته شد

ژنراتور اهدایی پس گرفته شد


به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، پس از اینکه قطعی برق سبب شد تا شطرنج بازان ایرانی در تورنومنت آسیایی نتوانند در آن دوره از مسابقات مقابل حریفانشان به پیروزی برسند شرکت دانش بنیان اران برای رفع این مشکل ژنراتوری را در اختیار فدراسیون شطرنج قرار داده بود را پس گرفت. از همین رو نماینده این شرکت در تاریخ 24/ 3/ 1400 ژنراتور را از فدراسیون خارج کرد.

عرفان هاشمی سرپرست دبیری فدراسیون شد

عرفان هاشمی سرپرست دبیری فدراسیون شد

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج امیر عرفان هاشمی مسئول کمیته داوران با حکم دکتر حسن تامینی ریاست فدراسیون شطرنج به عنوان سرپرست دبیری این فدراسیون منصوب شد. متن ابلاغ به شرح ذیل است:
جناب آقای عرفان هاشمی
با سلام و احترام
نظر به تجربه و تعهد جنابعالی به موجب این حکم به سمت سرپرست دبیری فدراسیون شطرنج کشور منصوب می شوید امید است با بهره گیری از توان کارشناسان و ظرفیت‌های موجود در انجام امور محوله موفق و موید باشید.
حسن تامینی لیچانی رئیس فدراسیون شطرنج

جلسه رییس فدراسیون با استادبزرگان شطرنج

تامینی: برنامه‌های خاصی برای تیم‌های ملی تدوین کرده‌ایم

به گزارش روابط عمومی فدراسیون شطرنج، امروز سه شنبه جلسه‌ای با حضور دکتر حسن تامینی ریاست فدراسیون شطرنج، شادی پریدر و استاد بزرگان پرهام مقصودلو، پویا ایدنی، محمد امین طباطبایی و آرین غلامی برگزار شد.

این جلسه حدود 3 ساعت به‌طول انجامید که در آن مواردی همچون جذب مربی خارجی، اردوهای منظم و شفاف‌سازی آیین‌ نامه‌ها ‌و شیوه‌های تیم ملی برگزاری کمپ‌های استانی برنامه ریزی برای بازیهای آسیایی چین،جام جهانی شطرنج و مطالباتشان بررسی گردید.

استاد بزرگ پرهام مقصودلو در این جلسه در خصوص ایجاد انگیزه برای بازیکنان تیم ملی و همچنین آکادمی و پشتوانه سازی برای تیم های ملی صحبت کرد.

محمد امین طباطبایی از استاد بزرگان شطرنج که سهمیه مسابقات جام جهانی روسیه را کسب کرده از برگزاری اردوهای منظم و همچنین جذب مربی طراز اول خارجی که چقدر می‌تواند به پیشرفته شطرنج کمک شایانی کند، سخن گفت.

استاد بزرگ پویا ایدنی در این نشست درخواست مربی بدنساز، روانشناس و مربی تغذیه داشت. همچنین برای رفع مشکلات ویزا و اعزام به مسابقات برون مرزی، مطالبات و جوایز تجلیل از قهرمانان در سنوات گذشته را خواستار بود، برگزاری مسابقات بزرگ بین المللی و و رویدادهای دوجانبه با کشورهای همسایه را از دکتر تامینی درخواست کرد.

استاد بزرگ آرین غلامی در خصوص برگزاری لیگ و همچنین جذب اسپانسر برای ورزشکاران از رئیس فدراسیون مطالبه داشت.